Jak zadbać o swój nowy samochód?

Niewiele jest lepszych uczuć niż to, które odczuwasz, gdy po raz pierwszy jedziesz swoim nowym samochodem do domu.

Błyszczący lakier, lśniące koła i świeży zapach sprawiają, że wygląda świetnie.

Jednak pozostawiony sam sobie zepsuje się, farba zblednie, koła poczerniają i wkrótce nabierze wyglądu żywego. Ale nie musi tak być. Przy odrobinie regularnej pielęgnacji i uwagi możesz przez wiele lat wyglądać jak nowy .

Takie postępowanie przyniesie nie tylko satysfakcję osobistą, ale może sprawić, że Twój samochód będzie bardziej atrakcyjny dla kupujących, jeśli przyjdzie czas na sprzedaż.

POMYŚL O TYM GDZIE PARKUJESZ

Zastanów się, gdzie parkujesz samochód, w nocy i w dzień. W nocy jest łatwo; zaparkuj go w garażu, po to tam jest.

Nie zostawiaj go na ulicy, gdzie może zostać zaatakowany z góry przez dzikie zwierzęta i inne stworzenia, które wychodzą nocą bawić się.

Sok drzewny, ptasie odchody i mocz zwierząt mogą szybko uszkodzić farbę.

W ciągu dnia nie jest tak łatwo, ale jeśli zawsze możesz zaparkować samochód pod zadaszeniem. W ten sposób nie będzie narażony na szkodliwe działanie promieni słonecznych, które mogą powodować blaknięcie farby, a ptaki nie będą mogły zostawić na nim żrących niespodzianek.

Jeśli nie możesz zaparkować go pod przykryciem, unikaj parkowania pod drzewami, liniami energetycznymi lub innymi rzeczami na grzędach ptaków. Sok drzewny, ptasie odchody i siusiu mogą szybko uszkodzić farbę.

USUŃ ZABRUDZENIA OD RAZU

Czas ma kluczowe znaczenie, gdy znajdziesz coś zdeponowanego w swoim samochodzie. Nie odkładaj tego do jutra; oczyść go tak szybko, jak to możliwe.

Jeśli nie, może się okazać, że później będzie trudniej go usunąć, być może będziesz musiał go dość mocno wyszorować i ryzykujesz zarysowaniem farby w trakcie. Pozostaw to wystarczająco długo, a może się okazać, że farba jest trwale poplamiona.

Zmyć wodą, jeśli możesz, jeśli nie, użyj słabego detergentu z dużą ilością bieżącej wody, aby go zmyć.

REGULARNIE MYJ SWÓJ SAMOCHÓD

Myj samochód raz w tygodniu, a przekonasz się, że Twój samochód nie tylko dłużej zachowuje swój nowy wygląd, ale także łatwiej go czyścić.

Ale zanim wyrwiesz wąż i wiadro, obejdź samochód w poszukiwaniu wszelkich osadów, które mogłeś przegapić i delikatnie je usuń.

Umyj go ręcznie, używając łagodnego detergentu. Detergenty do mycia samochodów usuwają wosk i polerują powierzchnię lakieru, a także brud i brud, więc używaj środka, który jest delikatny dla lakieru. Dokładnie spłucz samochód po zakończeniu zmywania resztek detergentu.

CHAMOIS SAMOCHÓD SUCHA

Nie odchodź i nie zostawiaj samochodu do wyschnięcia po skończonym myciu, wysusz go irchą.

Użyj dobrej jakości zamszu i nie zgnij jej podczas używania. Zamiast tego połóż go płasko na powierzchni i przeciągnij po panelu, aby mógł wchłonąć maksymalną ilość wilgoci.

Wyciśnij nadmiar wilgoci po każdym przejściu i powtarzaj proces, aż wyschniesz każdy panel. Po zakończeniu wypłucz wkładkę, aby ją wyczyścić i odłóż ją do futerału do czasu, gdy będzie potrzebna.

POLERUJ REGULARNIE

Polerowanie samochodu nie tylko sprawia, że ​​dobrze wygląda, ale także chroni pomalowaną powierzchnię. Nie trzeba polerować samochodu co tydzień, a nawet co miesiąc, co pół roku wystarczy.

Użyj wysokiej jakości pasty i nałóż ją wysokiej jakości aplikatorem wykonanym w tym celu, postępuj zgodnie z instrukcjami dołączonymi do pasty i usuń pastę za pomocą miękkiej, czystej szmatki, która nie porysuje farby.

Nie próbuj polerować całego samochodu za jednym razem, rób to panel po panelu, a jeśli jest to duży panel, zrób to na dwa razy.

UNIKAJ MYJNI SAMOCHODOWYCH

Myjnie komercyjne są wygodne, ale mogą łatwo uszkodzić lakier Twojego samochodu. Zapytaj o detergenty, których używają, i czystość ich wody przed ich użyciem.

Nie używaj ich, jeśli używają szczotek lub czegokolwiek innego, co ma kontakt z powierzchnią twojego samochodu.

Szczotki niekoniecznie są czyste, używane przez nich detergenty mogą być szorstkie, a woda też niekoniecznie jest czysta.

ŚRODKI DO OCHRONY LAKIERÓW

Dealer niemal na pewno będzie wywierał na Ciebie presję, aby do nowego samochodu kupić środek do ochrony lakieru. Jest to dodatkowa pozycja, czasami droga, i jest źródłem zysków dla dealera.

Nie rejestruj się, zanim nie odrobisz pracy domowej na temat produktów dostępnych na rynku i cen. Cena dealera będzie prawie na pewno wyższa niż ta, którą można uzyskać od sprzedawcy samochodów za ten sam produkt, więc zapytaj i uzyskaj wycenę, zanim zgodzisz się na leczenie twojego samochodu przez dealera.

Jeśli naprawdę tego chcesz, możesz użyć go jako dźwigni podczas negocjacji zakupu samochodu. Produkty chroniące lakier mogą się przydać, jeśli nie planujesz regularnego czyszczenia samochodu.