Problemy ze skrzynią biegów

Jak wykryć awarię skrzyni biegów?

Podobnie jak w przypadku każdej części samochodu, wczesne wykrycie problemów ze skrzynią biegów może zaoszczędzić pieniądze i zapobiec dalszym, poważniejszym uszkodzeniom pojazdu. Naucz się rozpoznawać sygnały ostrzegawcze problemów z przekładnią i jak najszybciej odwiedź warsztat samochodowy, jeśli zauważysz którykolwiek z tych charakterystycznych sygnałów.

Awaria skrzyni: 10 znaków ostrzegawczych

 1. Odmowa zmiany biegów
  Jeśli Twój pojazd odmawia lub ma problemy ze zmianą biegów, najprawdopodobniej napotkasz problem z systemem skrzyni biegów. Niski poziom płynu przekładniowego lub niewłaściwy rodzaj płynu przekładniowego jest często winny w tej sytuacji.
 2. Zapach spalenizny Gdy zauważysz zapach spalenizny wydobywający się z Twojego samochodu, natychmiast udaj się do warsztatu samochodowego. Ten zapach często wskazuje, że przekładnia się przegrzewa lub płyn jest stary i pali się.
 3. Odgłosy neutralne
  Dziwne dźwięki dochodzące z pojazdu, gdy samochód jest w pozycji neutralnej, są pewną oznaką problemów ze skrzynią biegów. W najlepszym razie odgłosy mogą wskazywać, że Twój samochód jest gotowy na nowy olej przekładniowy lub że Twój samochód wymaga kosztownej wymiany części z powodu zużycia mechanicznego.
 4. Ześlizgiwanie się biegów
  Nie tylko jest przerażające i niepokojące, jeśli Twoje biegi impulsowo wsuwają się i zsuwają z miejsca podczas jazdy, ten scenariusz jest również bardzo niebezpieczny, gdy jesteś w drodze. Jeśli twoje biegi się poślizgną, samochód musi trafić pod oko mechanika.
 5. Sprzęgło
  przeciągane Sprzęgło nie odłącza tarczy sprzęgła od koła zamachowego w pojeździe po naciśnięciu pedału sprzęgła.
 6. Wyciekający płyn
  Nieszczelny płyn przekładniowy jest jednym z najłatwiejszych do zidentyfikowania problemów przekładniowych. Jeśli zauważysz czerwony, słodko pachnący płyn pod samochodem w garażu lub na parkingu, poinformuj mechanika, że ​​musi sprawdzić poziom płynu w skrzyni biegów.
 7. Kontrolka check engine
  Zapalona kontrolka kontroli silnika na desce rozdzielczej może wskazywać na różne problemy z samochodem – zarówno drobne, jak i poważne. Ale upewnij się, że lokalny technik sprawdzi, czy źródło problemu jest konieczne.
 8. Zgrzytanie lub
  drżenie Częściej w samochodzie z automatyczną skrzynią biegów zgrzytanie lub drżenie, które pojawia się podczas zmiany biegów, jest często pewną wskazówką, że skrzynia biegów ma problem.
 9. Dźwięki brzęczenia
  buczenia, skomlenia lub stukania — żadne dźwięki nie ssą dobrą oznaką w samochodzie. Pozwól lokalnemu mechanikowi rzucić okiem.
 10. Brak reakcji
  Jeśli Twój samochód nie reaguje, gdy próbujesz zmienić biegi – zwłaszcza z parkowania na jazdę – najprawdopodobniej jest to spowodowane problemem z Twoją skrzynią biegów.

Jeśli doświadczasz któregokolwiek z powyższych problemów lub masz inne pytania związane z naprawą samochodów koniecznie odwiedź mechanika.