Jak usunąć rdzę z samochodu

Jak zatrzymać korozję na samochodzie?

Widok rdzy na pojeździe może być bardzo frustrujący. Nie tylko wygląda okropnie, ale jeśli go nie potraktujesz poważnie, rdza będzie się rozprzestrzeniać szybko. Na szczęście jest wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby powstrzymać rdzę przed wgryzaniem się w metal w Twoim samochodzie.

Pierwszą rzeczą do zrobienia jest określenie, z jakim rodzajem rdzy masz do czynienia. Rdza powierzchowna jest stosunkowo łatwa do usunięcia. Zwykle pojawia się wokół zadrapania i nie ma bulgoczącej farby. Aby temu zaradzić, będziesz chciał najpierw umyć i wysuszyć plamę rdzy. Następnie użyj taśmy maskującej, aby odciąć to miejsce. Następnie będziesz chciał użyć papieru ściernego o drobnym lub średnim ziarnie, aby spiłować rdzę. Uważaj, aby usunąć tylko rdzę i nie żłobić metalu. Po usunięciu rdzy ponownie umyj i osusz to miejsce. Następnie nałóż trochę podkładu antykorozyjnego, a następnie trochę lakieru samochodowego.

Jak naprawić głęboką rdzę samochodu?

Więc co zrobić, jeśli Twój pojazd ma naprawdę głęboko osadzoną rdzę? Masz kilka opcji. Po pierwsze, możesz skorzystać z profesjonalnej naprawy.

Inną opcją jest samodzielna próba naprawienia rdzy. Ważne jest, aby pamiętać, że do tego potrzeba więcej narzędzi i sprzętu, zwłaszcza jeśli rdza jest osadzona od wewnątrz. Na rynku dostępne są zestawy naprawcze z włókna szklanego, które mogą nieco ułatwić tego rodzaju wymianę ciężkiej rdzy.

Teraz, jeśli Twój pojazd ma trochę bulgoczącego lakieru, ale rdza nie przegryzła pojazdu, być może uda Ci się to naprawić, stosując ten sam proces, który opisaliśmy w przypadku powierzchniowej rdzy. Jedyna różnica polega na tym, że będziesz chciał użyć bardziej ściernego ziarna lub szczotki drucianej, a następnie drobnoziarnistego papieru ściernego.

Czy brzydka rdza w Twoim pojeździe sprawia, że myślisz, że to koniec Twojego samochodu? Niekoniecznie. Odwiedź jednego ze specjalistów, a jeśli chcesz sprzedać taki samochód, odezwij się do nas!