Czy zakup samochodu po powodzi jest bezpieczne?

Cwany sprzedawca może odnowić samochody zniszczone przez powódź tak, aby wyglądały na prawie nowe, ale nie daj się zwieść dobremu wyglądowi. Kupno samochodu zniszczonego przez powódź wiąże się z dużym ryzykiem. Jednak mokra przeszłość niekoniecznie oznacza, że ​​używany samochód jest złym zakupem. Jak więc zdecydować, czy postawić na samochód z wodnistą historią? Należy wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników.

Po pierwsze, jak głęboko zanurzono samochód? Jeśli poziom wody nie był wystarczająco głęboki, aby siać spustoszenie w elektronice, samochód może skończyć z rdzą i korozją, ale nie zawsze jest skazany na poważne problemy operacyjne. Jeśli zanurzenie było głębokie, to nawet jeśli teraz nie ma problemów z elektrycznością, może istnieć niebezpieczeństwo na drodze.

Jak długo samochód był pod wodą? Im dłużej pojazd pozostawał w zanurzeniu, tym większe uszkodzenia.

Jaka woda zalała samochód? Gdyby była to woda słona , korozja będzie przebiegać znacznie bardziej agresywnie, niż gdyby była to woda słodka.

Jeśli zależy nam na krótkotrwałym użytkowaniu auta, rozsądnym rozwiązaniem może być samochód uszkodzony przez powódź. Dobrym kandydatem na samochód zniszczony przez powódź może być świeżo upieczony absolwent, który potrzebuje samochodu na czas rozmowy kwalifikacyjnej i planuje kupić nowy samochód po zatrudnieniu. Samochody powypadkowe są również popularne wśród entuzjastów motoryzacji, którzy lubią tanio kupować uszkodzone samochody, a następnie odbudowywać je na nowe części.

Każdy samochód, który został wystawiony na działanie wody, powinien zostać sprzedany znacznie poniżej wartości rynkowej i chyba że dealer może udowodnić gruntowną renowację , powinieneś otrzymać ofertę marzeń. Przecież kupując samochód zniszczony przez powódź, przyjmujesz na siebie spore ryzyko finansowe, że konieczne mogą być poważne naprawy. Upewnij się, że nie płacisz więcej za samochód, niż jesteś w stanie zapłacić w przypadku najgorszego scenariusza. Wiedz też, że gdy samochód jest zalany, zazwyczaj gwarancja producenta zostaje unieważniona.

Podejmując decyzję, czy cena jest rozsądna, pamiętaj o uwzględnieniu odsprzedaży – lub, co bardziej prawdopodobne, nie odsprzedaży. Większość ludzi zgadza się, że samochody zniszczone przez powódź nie będą miały w zasadzie żadnej wartości rynkowej, abyś mógł je później odsprzedać.

Niemniej, pamiętajmy, że bardzo duży odsetek samochodów, które zostały uszkodzone przez powódź, mogą nadawać się tylko i wyłącznie na złom. I w tym przypadku chętnie Wam pomożemy.