Co oznacza biały dym z wydechu?

Jeśli widzisz biały dym wydobywający się z rury wydechowej pojazdu, możesz być zaniepokojony. Biały dym nie jest stanem normalnym – więc co to znaczy? Twoja rura wydechowa to miejsce, w którym uwalniane są spaliny Twojego samochodu. Chociaż biały dym nie jest regularny, niekoniecznie zawsze wskazuje na zły problem. Poniżej znajdują się niektóre z najczęstszych przyczyn białego dymu spalinowego:

Kondensacja

Kondensacja lub para wodna to najbardziej niegroźna przyczyna białego dymu wydobywającego się z rury. Jeśli widzisz biały dym w chłodny dzień, a dopiero co uruchomiłeś samochód, możesz po prostu zauważyć kondensację. Kolejne kroki to przeczekanie tego i sprawdzenie, czy dym się rozwiewa.

Wyciek chłodziwa

Wyciek płynu chłodzącego jest jedną z najczęstszych przyczyn białego dymu. Jeśli w Twoim pojeździe jest wyciek płynu chłodzącego, możesz również wyczuć słodki syropowaty zapach w samochodzie. Niski poziom płynu chłodzącego może być bardzo szkodliwy dla silnika pojazdu i sąsiadujących z nim elementów. Jeśli uważasz, że masz wyciek, zdecydowanie zalecamy natychmiastowe zabranie samochodu do warsztatu samochodowego.

Pęknięta głowica cylindra

Uszkodzona głowica cylindrów, wadliwa uszczelka głowicy lub pęknięty blok silnika mogą również powodować emisję białego dymu. Problemy te mogą również powodować przedostawanie się chłodziwa do cylindrów lub komory spalania, co powoduje powstawanie białej pary. Aby zminimalizować dalsze uszkodzenia, zabierz swój pojazd do Robbie’s At Your Service w celu natychmiastowej naprawy.

Zły wtryskiwacz paliwa

W pojazdach z silnikiem Diesla problematyczny wtryskiwacz paliwa może uniemożliwić dostanie się paliwa do silnika, co prowadzi do gęstego białego dymu wydobywającego się z rury wydechowej.

Chociaż problemy wymienione powyżej mogą być przytłaczające do zdiagnozowania, najlepszym sposobem na dotarcie do sedna problemu jest zgłoszenie się do Robbie’s At Your Service w celu właściwej oceny. Nasi wykwalifikowani technicy mogą dokładnie wyjaśnić, jakie naprawy są potrzebne, aby rozwiązać problem, zanim się pogorszy. Jeśli masz do czynienia z białym dymem wydechowym, nie wahaj się do nas zadzwonić lub wpaść do naszego sklepu już dziś!